برنامه شب‌های میهمانی خدا یا به اختصار «میهمانی خدا» یک حرکت خیریه و اجتماعی با هدف برآورده کردن آرزوهای کودکان در سطح بخش خمام است. این برنامه که برای اولین‌بار در استان گیلان سال گذشته به روی صحنه رفت، بازتاب بسیار خوبی در رسانه‌های این استان داشت و با همراهی بسیاری از هنرمندان محبوب گیلانی مواجه گردید.
میهمانی خدا که با شعار «این همدلی ادامه دارد» برای دومین سال متوالی در ماه مبارک رمضان برگزار می‌گردد، تنها مختص به ماه رمضان نبوده و در تلاش است با همراهی و حمایت شما عزیزان دل کودکان بیشتری را شاد کند ...

گزارش تفصیلی ؛

ویژه برنامه‌ی «شب‌های میهمانی خدا» برای اولین‌بار در استان گیلان در خمام برگزار شد


ویژه برنامه‌ی «شب‌های میهمانی خدا» از ۱۲ الی ۱۸ تیرماه در کانون شهید حق‌شناس خمام برگزار شد.
در این برنامه که برای اولین‌بار در استان گیلان با موضوع برآورده کردن آرزوهای کودکان بی‌بضاعت و کم بضاعت به دست خیرین در بخش خمام برگزار شد، هنرمندان محبوب گیلانی به مدت ۷ شب به اجرای برنامه زنده برای حاضرین در این جشن پرداختند، تا هر یک به سهم خود نقش موثری در به ثمر رساندن این امر خیر داشته باشند.
کودکان در این طرح آرزوهایشان را در قالب نامه‌ای به خدا نوشته و خیران با خواندن نامه‌ها، در حد توانشان به آنها کمک نمودند ؛ که نتیجه‌ی آن بر آورده شدن آرزوهای بیش‌از ۱۵۰ کودک به دست بیش‌از ۲۰ خیر در شب‌های پایانی ماه مبارک رمضان بوده است.
این برنامه که به صورت جشن رمضان برگزار شد، همراه با گزارش تصویری از تحویل هدایا به کودکان پس از خوانده شدن نامه‌هایشان بود، که به صورت فشرده و با تلاش شبانه روزی عوامل برنامه اجرا، تصویر برداری، تدوین و پخش می‌گردید.
نقطه‌ی عطف این گزارش‌های روزانه را می‌توان داستان امیرحسین دانست که ۱۵۰ متر زمین پس از روایت وضعیت زندگی آنها توسط خیری به امیرحسین اهدا شد و خیرین دیگری برای ساخت خانه برای وی پیش قدم شدند.
گفتنی‌است، آرزوهای این کودکان بیشتر در زمینه تبلت، دوچرخه، کمک‌های مالی، زمین، ساخت خانه و لوله کشی آب بوده است.
بنابر این‌گزارش، طرح شب‌های میهمانی خدا در ساعات آغازین صبح شنبه به کار خود در کانون حق‌شناس خمام خاتمه داد، اما این همدلی همچنان ادامه خواهد داشت.


یکشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۵ منبع: خمام نیوز